Nová sezona je tady! Na všechny doplňky máš od nás DOPRAVU ZDARMA!

INOVAČNÍ VOUCHER – OP PIK

Vývoj elektrického mopedu nové generace – spolupráce s TUL

Cílem projektu je specifikace parametrů elektrické výzbroje malého motocyklu (mopedu) vlastní konstrukce tak, aby splňovaly požadavky žadatele na kapacitu, výkon a kompatibilitu s dalšími prvky výbavy mopedu, a následný výběr komponent výzbroje. Projekt je spolufinancován Evropskou unií (reg. číslo CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0027960).

Na vývoji elektrického mopedu nové generace spolupracuje společnost GOODPED, s. r. o., s Technickou univerzitou v Liberci (TUL). Předmětem poskytnutí služby v rámci projektu jsou vývoj a konstrukční a ověřovací technické služby na elektrické výzbroji (mopedu) s bateriovým pohonem. Pro dosažení požadovaných vlastností mopedu – poměr výkon/spotřeba/dojezd – využíváme šíři možností, jež TUL pro úspěšné dokončení vývoje našeho mopedu poskytuje.

Díky ní jsme schopni pod jednou zastřešující institucí využít know-how v klíčových, pro nás nezbytných oblastech a fázích vývoje: od konzultace parametrů elektrické výzbroje mopedu, tedy motoru, řídící jednotky, ovládací jednotky a baterie či jejich setu, přes spolupráci při výběru komponent na základě technických specifikací a důvěryhodnosti nabídky po posouzení parametrů a kvality jednotlivých obdržených vzorků nebo setů včetně provedení specializovaných testů a měření v laboratořích.

Dále je pro nás nezbytné správné naladění a naprogramování rychlostních limitů, výkonu či rekuperace
jednotek. Vzhledem k netradičnímu umístění baterie – podvěšena pod rámem pro lepší ovladatelnost (nízké
těžiště) – jsme potřebovali ověřit rovněž pro nás navržený a předložený vzorek trakční baterie, což představuje
zejména: demontáž, ověření kvality spojů či designu BMS, dimenzování kabeláže, činnost ochran, kontrolu
zatížení či dlouhodobý zátěžový test baterie včetně BMS na bateriovém testeru.

V rámci uceleného projektu s TUL rovněž optimalizujeme zapojení jednotlivých elektrosoučástí a celkové elektroinstalace, ověřili jsme dílčí elektromagnetickou kompatibilitu a spolupracujeme ve zmíněných oblastech na přípravě podkladů pro homologaci vozidla pro provoz na pozemních komunikacích.

Nákupní košík
Přejít nahoru