Nová sezona je tady! Na všechny doplňky máš od nás DOPRAVU ZDARMA!

NÁŠ PŘÍBĚH

„Šampioni nevznikají v tělocvičnách. Šampioni vznikají z něčeho, co mají hluboko ve svém nitru – z touhy, snu, vize.“ Muhammad Ali

„Šampionem se může stát každej. Stačí si najít disciplínu, o který nikdo neví.“ Mr. Mopedix

Na počátku bylo… pivo

Změnil nám život. Moped. Stroj s benzínovým motorem a pedálama. Změnil život nejen nám, ale i víc než dvaceti obyčejným chlapům z malé vesnice Zaječice v srdci Evropy. Bylo to na jaře roku 2018, když jsme nad pivem v naší vesnické hospodě Oksford založili moped gang ZZ Corps Bandidos locales. A začali si kupovat mopedy. Manety Korado – starý, ale dobrý mašiny. Dobrý přesně tak akorát pro starý a dobrý amatéry, jako jsme my. A dneska? Víc korád na obyvatele než u nás ve vsi nejspíš nikde jinde na světě nenajdeš.

Moped nám změnil život. Stal se naší vášní a spojil partu přerostlejch kluků (a taky holek), co se znali vlastně jen od toho piva. Mix lidí žijících na několika málo kilometrech čtverečních, tak rozdílného původu, stavu a zaměření, a přece s jednou společnou láskou: k jízdě. K jízdě na mopedu, protože na šlapání na kole už jsme starý a na velký motorky zase příliš velký romantici.

Taky jsme drsný, znalý světa a nic pro nás není dost nemožný, abychom se o to aspoň nepokusili. Když se pak nad pivem v Oksfordu zrodil nápad předělat to naše starý dobrý korádo na elektrickej pohon, bylo jasný, že to klapne. Klaplo to už začátkem roku 2020. A nejen ta elektrika. Od začátku jsme totiž měli jasno: ten elektrickej stroj bude prostě vrčet. Aby byla sranda. A jak nám došlo záhy, taky aby jízda byla bezpečná.

A protože jsme vesměs chlapi prostorově rozměrný, další krok byl nasnadě: vyvineme vlastní moped. Moped, na kterym bude i pořádnej chlap vypadat důstojně. S proporcema velký motorky, ale pořád moped, malej motocykl, na kterej ti stačí řidičák na auto. A bude elektrickej. A bude mít ozvučení. A časem k němu vyvineme i benzínovej, čtyřtaktní, co splní Euro5. Projekt mopedix povstal z popela. Nejen jako stroj, kterej dá mopedu úplně novej význam a vrátí ho na výsluní. Ale i jako životní styl se vším, co k tomu patří. Prostě mopedix jako cesta – a je jen na tobě, kterou si s náma vybereš.

PARTA MOPEDIX

Kdo za to může?

VIZE A HODNOTY

Moped je zábava, mopedix je cesta.

BLOG

Aktuality z garáže, reportáže z cest…

TESTOVACÍ JÍZDY

Kde si vyzkoušíš mopedixe?

NAŠE GALERIE

V pomalosti je síla! Pod tímhle heslem se zrodil náš moped
gang i projekt mopedix. Z lásky k cestování, k jízdě na
mopedu, k partě kamarádů, co se neberou moc vážně. Jak
říká Mr. Mopedix: „Zpomal a užívej si jízdu.“ Anebo život.
Anebo obojí.

Koukni na pár fotek pro inspiraci, další najdeš třeba na
našem Facebooku nebo Instagramu.

Nákupní košík
Přejít nahoru