Nová sezona je tady! Na všechny doplňky máš od nás DOPRAVU ZDARMA!

Mopedix really isn’t a babetta

Mopedix was born out of a desire to develop and build a custom moped that would be comfortable and make even a big guy look dignified. The Mopedix is not a successor to the Babette. Mopedix gives a whole new meaning to the word moped. How does it compare to the mopeds of the last century? How does it compare to contemporary motorcycles of various categories?

So, is it a babette?

Two-seater, powerful and environmentally friendly. 19″ wheels, revolutionary design. Motor and pedals, phenomenal acceleration, no vibration. Silent operation or choice of motorcycle, airplane, tank sound… Individuality, safety and fun. A proper machine for the 21st century, no babette. THIS is a moped.

Tak co, je to babetta?

Dvoumístný, silný a ekologický. 19“ kola, převratný design. Motor a pedály, fenomenální zrychlení, žádné vibrace. Tichý provoz nebo možnost volby zvuku motorky, letadla, tanku… Individualita, bezpečnost a zábava. Pořádný stroj pro 21. století, žádná babetta. TOHLE je moped.

Není nad to vidět mopedix Electrix zblízka a projet se na něm. Neváhej nás kontaktovat, v naší centrále v Benešově nebo na naší základně v Zaječicích u Pyšel ti zamluvíme termín testovací jízdy a budeme připraveni na tvoje otázky.

Nákupní košík
Přejít nahoru